מאמרים Xtra

כל מה שרצית לדעת על המתנות שלנו

נושאים

מאמר

הנעת עובדים

הנעת עובדים, זה הזמן להכניס קצת מוטיבציה לארגון

האם שגרה זה בהכרח רע? לא בטוח, אך בשוק עבודה דינאמי ומשתנה כמו שלנו שגרה בהחלט יכולה להזיק ובעיקר לארגון. עובדים שתפקידם שגרתי ומונוטוני, ושאין דבר שמדרבן אותם, יהפכו יצרניים פחות ופחות עד שיעזבו את מקום העבודה בסופו של דבר. כי כשלא מוצע להם שום אתגר וכשאין להם בשביל מה להגיע לעבודה, הם פשוט לא יעשו זאת. אם כן, מהו הסוד להנעת עובדים? הנה כמה מהכלים החשובים ביותר:

 

אופק התפתחותי

תתפלאו לגלות, אך לא הכסף או ההטבות ישאירו את העובדים שלכם בחברה, רעבים ובעלי מוטיבציה גבוהה. למעשה, החומריות אינה הדבר הראשון שיעניין את העובד הממוצע - אלא הידיעה שיש לו לאן לשאוף. הבטיחו לו שיתקדם בסולם התפקידים, גבשו עבורו מסלול התקדמות מפתה ותוכלו להבטיח לעצמכם עוד עובד מרוצה, למשך שנים.

אחריות

גם אתגר הוא חלק מהותי מהעניין. ככל שתתנו לעובד יותר אחריות, ככל שתאתגרו אותו במשימות חשובות ומשמעותיות יותר, כך הוא יבין שאתם סומכים עליו ובוטחים בו. רובם המכריע של העובדים מחפשים בדיוק את התחושה הזו.

תנאים

הנעת עובדים מחייבת כמובן גם תנאים טובים. משכורת ראויה, משרד מרווח, השקעה בשירותים שונים (לדוגמה: באוכל המוגש לעובדים, במתקנים הקיימים בבניין המשרדים וכדומה) ותוספות כגון רכב צמוד יעשו את שלהם. 

אתרי אינטרנט שונים, כדוגמת Xgiftcard גיפטקארד, אף מציעים שוברי מתנה מיוחדים אותם תוכלו להעניק לעובדים מדי פעם מה שיזכה אתכם בשלל פרצופים מחייכים.

אוזן קשבת

כמנהלים, חשוב שתראו לעובדים שלכם שיש להם עם מי לדבר, שיש מי שמקשיב להם ושדלתכם פתוחה בכל עת. כל אדם צריך לפעמים לפרוק את שעל לבו; כל אדם מעוניין לשתף אתכם בהצעות הייעול שלו. הקשיבו היטב ותרכשו את אמונו ונאמנותו של העובד למשך שנים רבות.

סביבה חברתית מהנה

עובד שנהנה, לצד כל הדברים שציינו עד כה, גם מחברה טובה, מאנשים שאפשר לשוחח איתם ומאווירה כללית טובה, אין שום סיבה שיעזוב או שיסבול מחוסר מוטיבציה. הקפידו לבחור מועמדים שמתאימים למרקם החברתי המיוחד של הארגון וצרו משאב אנושי איכותי, כזה שיגרום לכל אדם להרגיש בבית.

בחירה ורכישה של מתנות לעובדים וללקוחות לחגים, לימי הולדת או לכל אירוע משמח, היא משימה המוכרת היטב למנהלי משאבי אנוש והרווחה היחס האישי מעלה לעובד את המוטיבציה וגורם לו להרגיש מיוחד. גם צ'ופר על עמידה ביעדים ותמריצים , מעודד את העובד ונמצא כמשפר ביצועים וכמפחית לחצים על פניו, תהליך בחירת המתנה לעובדים נראה כתהליך מהנה במיוחד, אבל אם תשאלו את העוסקים במלאכת משאבי האנוש, רבים מהן יודו כי מדובר בכאב ראש רציני מתנות לעובדים ולקוחות אמורות להיות מקוריות ומפתיעות, ולשמח את המקבלים, אבל כיצד בוחרים מתנה שתשפיע באותה דרך על כמה עשרות, מאות ואולי גם אלפי אנשים? איך בוחרים מתנה מקורית לראש השנה, מדי שנה? אחד הפתרונות היעילים לתסבוכת, הוא הענקת שוברי מתנה, המעבירים את כוח הבחירה לידי המקבלים

הבחירה עוברת לעובדים
להענקה של שוברי מתנה מספר יתרונות משמעותיים. אחד החשובים שבהם הוא גיוון האפשרויות שהשובר מכיל בתוכו (אטרקציות, מסעדות, סרטים, ספא ועוד), כך שכל אחד ואחת ממקבלי המתנה יוכל לבחור בחוויה שהוא מעוניין בה. מתנה זו עדיפה בהרבה מפריט חסר ייחוד וזהות, שנבחר על ידי ההנהלה. יתרון נוסף הוא עצם הבחירה. כאשר אתם מעניקים לעובדים או ללקוחות מערכת דיגיטלית המכילה מגוון רחב של חוויות לבחירה, אתם מעניקים להם את היכולת לשלוט באופי המתנה ולבחור את ההטבה האידיאלית עבורם. בכך אתם מעצימים את ערכו של השי בעיניהם

למאמר הבא
paper voucher icon